• Divadlo ViaHistorica

• Dňa 5.10.2023 sa žiaci našej školy zúčastnili divadelno-šermiarskeho predstavenia ViaHistorica. Počas 45-minútového predstavenia sa žiaci dozvedeli príbeh o nás Slovanoch a Slovákoch. Počas každej dobovej scény  spolupracovali herci so žiakmi, ktorí pocítili ťarchu doby na vlastnej koži.

• Exkurzia

• Dňa 29.9.2023 navštívili žiaci 3.A triedy poľnohospodárske družstvo. Mohli si pozrieť ako prebieha starostlivosť o zvieratá, pracovné stroje a prácu na družstve. Veríme, že aj takouto aktivitou pomáhame rozvíjať u žiakov pozitívny vzťah k zvieratám a k práci.

• Riaditeľské voľno

• Riaditeľka ZŠ Kalinkovo týmto oznamuje, že v zmysle §150 ods. 5 Zákona č. 245/2008 o výchove a vzdelávaní (školský zákon), udeľuje na deň 6.10.2023 (piatok) z organizačných dôvodov na zabezpečenie aktualizačného vzdelávania pedagogických zamestnancov našej školy – riaditeľské voľno pre žiakov 1. – 9. ročníka školy. Riadne vyučovanie, bude pokračovať v pondelok 9.10.2023. Všetci stravníci školskej jedálne sú na uvedený deň z obedov odhlásení. V prevádzke nebude ani ŠKD.

PaedDr. Slavka Turková

• ZUŠ Hamuliakovo

• Pozývame vás na talentové skúšky do súkromnej základnej umeleckej školy do Hamuliakova. Prijímame aj deti do Kalinkova, kde otvárame nové ateliéry.
          • Slávnostné otvorenie školského roku 2023/24

• Dnes sme slávnostne otvorili školský rok 2023/24. Všetkým pedagógom a žiakom želáme, aby nový školský rok bol plný zaujímavých projektov, súťaží, hier, aby sme zažívali školu hrou, tešili sa zo spoločných podujatí, aby bol školský rok pestrý, veselý, plný nových objavov.

• Organizácia vyučovania v týždni od 5.9. do 8.9.2023

• Žiaci 1. stupňa:

- žiaci vchádzajú do budovy školy od 7,30 do 7,55 hod.,

- do budovy školy môže ráno vstúpiť iba rodič, ktorý ma dieťa v prvom ročníku,

- žiaci končia 4. vyučovacou hodinou,

- prevádzka ŠKD je do 16,30 hod.,

- obed majú zabezpečený iba žiaci, ktorí si podali prihlášku na stravovanie v školskej jedálni.

Žiaci 2. stupňa:

- žiaci vchádzajú do budovy školy v čase od 7,45 hod. do 7,55 hod.

- vyučovanie končí 5. vyučovacou hodinou,

- obed majú zabezpečený iba žiaci, ktorí si podali prihlášku na stravovanie v školskej jedálni.

Ďalšie informácie dostanú žiaci od svojich triednych učiteľov.

Tešíme sa na vás!

• Začiatok školského roka 2023/2024

• Milí rodičia, žiaci a priatelia školy,

po ukončení stavebných prác na našej základnej škole vám ponúkame možnosť prísť si obzrieť nové zrekonštruované priestory a to dňa 31.8.2023 v čase od 11,00 do 14,00 hod.

Slávnostné otvorenie školského roka sa uskutnoční dňa 4.9.2023 o 9,00 hod. v areáli školy.

Po slávnostnom otvorení sa žiaci odoberú do tried v sprievode triednych učiteľov bez sprievodu zákonného zástupcu. V tento deň žiaci odchádzajú domov o cca 10,30 hod. Žiaci 1. ročníka môžu ísť do svojich tried v sprievode jedného zákonného zástupcu.

Všetkým žiakom želáme ešte pekný záver letných prázdnin a tešíme sa na úspešný štart!

• Zbierka Belasý motýľ - darujte nádych a slobodný pohyb

• Od roku 2001 patrí druhý júnový piatok každoročne ľuďom s nervovosvalovými ochoreniami. V tento deň 9.6.2023 (piatok) môžete stretnúť našich žiakov v uliciach Kalinkova. Žiaci sa zapoja do dobročinnej zbierky. Verejnosť má možnosť prispieť ľubovoľnou sumou do prenosných pokladničiek. Každý darca bude obdarovaný odznakom Belasý motýľ. Finančnou sumou môžu prispieť aj žiaci školy.

Prečo práve motýľ? Motýľ vyjadruje túžbu ľudí s nervovosvalovými ochoreniami prekonať prekážky, symbolicky vzlietnuť a byť nezávislý v pohybe. Zároveň poukazuje na krehkosť ich životov v dôsledku choroby. Výnimočnosť zbierky Belasý motýľ spočíva v myšlienke spolupatričnosti ľudí s nervovosvalovými ochoreniami, ktorí sú zároveň jej organizátormi ale aj prijímateľmi pomoci.

Výnos zo zbierky Belasý motýľ je použitý na doplatky za pomôcky ako elektrické vozíky, mechanické vozíky a ich individuálne úpravy, príslušenstvo k vozíkom, antidekubitné sedačky a matrace, zdvíhacie zariadenia, opravy pomôcok, náhradné batérie do dýchacích prístrojov, alternatívne ovládanie počítača očami a ústami, odsávačky hlienov a iné špecifické pomôcky alebo na doplatky na bezbariérové úpravy domácností. Ďakujeme Vám za každý príspevok.

ZŠ Kalinkovo

• Ukážka práce kynológov

• V pondelok 22.5.2023 mali žiaci 1. stupňa milú návštevu. Navštívili nás členovia občianskeho združenia dobrovoľných kynológov záchranárov SAR DA Slovakia. Združenie sa zaoberá výcvikom zíchranársky psov pre vahľadávanie stratených ľudí. Deťom predviedli ukážky výcviku psov, ktoré hľadajú stratené osoby. Bol to pekný a poučný deň. Ďakujeme za Vašu návštevu.

• Medzinárodný deň mlieka

• V utorok 16.5.2023 sa žiaci prvého stupňa dozvedeli o mlieku a mliečnych výrobkoch o čosi viac. Medzinárodný deň mlieka sa oslavuje vždy tretí májový utorok a to od roku 1957, pod záštitou Medzinárodnej mliekarskej federácie. Mlieko a mliečne výrobky patria medzi najdôležitejšie a nenahraditeľné zložky plnohodnotnej ľudskej stravy. Obsahujú veľa vitamínov, vzácne mliečne bielkoviny... Mlieko je akýmsi tekutým vápnikom v pohári. Výživnejšiu potravinu ako je mlieko by sme však len veľmi ťažko hľadali.

Dopoludnie sme trávili zábavne a zároveň náučne. Žiaci sa dozvedeli, čo obsahuje mlieko, aké výrobky sa vyrábajú z mlieka, aký je postupv výroby korbáčikov, pripravili si bryndzovú nátierku, vlatnoručne si vyrobili zakysaný jogurt,smotanovú tortu, absolvolali ochutnávku mliečnych výrobkov, vyrobili si papierovú kravičku...

• Deň Zeme 2023

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň Zeme 2023.

V rámci Dňa Zeme sme poupratovali a skrášlili sme okolie našej obce, ďakujeme všetkým zúčastneným žiakom a učiteľom.