• Aktuálne informácie k prijímaniu na stredné školy 2022/23

•

• a) Zákonný zástupca vypĺňa len jednu prihlášku na vzdelávanie, na ktorej uvedie v poradí podľa záujmu:

● najviac dva netalentové odbory,

● najviac dva talentové odbory.

Poradie záujmu je informačné pre riaditeľov základných škôl a stredných škôl, uchádzač stále bude mať možnosť potvrdiť rozhodnutie o prijatí na vzdelávanie v ktorejkoľvek zo škôl, na ktorú bol prijatý.

b) Hodnotenie žiaka na prihláške potvrdzuje riaditeľ základnej školy.

c) Termíny konania prijímacích skúšok na stredné školy 1. kolo Termíny určuje MŠVVaŠ SR a pre školský rok 2021/22 sú nasledovné:

NETALENTOVÉ odbory                        TALENTOVÉ odbory

1. termín                             2.  alebo 3. mája 2022                         4., 5. alebo 6. mája 2022

2. termín                             9. alebo 10. mája 2022                      11., 12. alebo 13. mája 2022

d) Termín na podanie (odoslanie) vyplnenej prihlášky na každú strednú školu, na ktorú sa uchádzač hlási, je do 20. marca 2022 pre všetky odbory vzdelávania (talentové odbory aj netalentové odbory).

e) Zákonný zástupca žiaka podáva prihlášku riaditeľovi ZŠ, ktorú žiak navštevuje. Toto je možné urobiť dvoma spôsobmi:

1. Pokiaľ stredná škola, na ktorú sa hlásite, používa Edupage a umožní podať prihlášku online formou, môže tak zákonný zástupca urobiť na svojom rodičovskom konte Edupage. Online prihlášku potom skontroluje a potvrdí základná škola.

2) Pokiaľ stredná škola, na ktorú sa hlásite, nemá možnosť podať online prihlášky na SŠ, podáva sa prihlášky v listinnej podobe na tlačive 056 MŠVVaŠ SR (od 01. januára 2022 s podpismi oboch zákonných zástupcov). Prihlášku pripraví výchovný poradca, zákonný zástupca ju skontroluje, podpíše a vráti späť. Prihlášky odosiela základná škola. Prihláška je platná aj s podpisom jedného zákonného zástupcu, ak sa zákonní zástupcovia dohodli, že prihlášku podpisuje iba jeden zákonný zástupca, a ak o tejto skutočnosti doručia riaditeľovi školy písomné vyhlásenie. Za správnosť údajov uvedených na prihláške ručí svojím podpisom zákonný zástupca žiaka.

f) Zákonný zástupca žiaka môže podať dve prihlášky na 8-ročné gymnáziá a dve prihlášky na školy, ktoré vyžadujú overenie špeciálnych schopností, zručností alebo talentu, t.j. talentovú skúšku.

Pre bližšie info kontaktujte výchovného poradcu  - Mgr. Daniel Sládek