• Informácie k zápisu do 1.ročníka v školskom roku 2023/24

• Milí rodičia a predškoláci!

Zápis žiakov do prvého ročníka pre školský rok 2023/24 sa uskutoční prezenčne dňa

14. apríla 2023 (piatok) v čase od 14:00 do 18:00 hod. v kultúrnom dome.

1. Zápis je povinný pre deti, ktoré dovŕšia do 31. augusta 2023 vek šesť rokov.

2. Školský zákon  umožňuje predčasné zaškolenie dieťaťa. Ide o dieťa, ktoré dovŕši 6 rokov v termíne od 1.9. do 31.12. príslušného kalendárneho roka. K tejto žiadosti treba priložiť doklad vyšetrenia školskej zrelosti psychológom a pediatrom.

3. V prípade, že dieťa nespĺňa kritéria školskej zrelosti, tak školský zákon umožňuje požiadať materskú školu o POKRAČOVANIE plnenia povinného predprimárneho vzdelávania v materskej škole. K tejto žiadosti zákonný zástupca musí doložiť materskej škole aj:

- písomný súhlas príslušného zariadenia poraqdenstva a prevencie,

- písomný súhlas všeobecného lekára pre deti a dorast a

- informovaný súhlas zákonného zástupcu alebo zástupcu zariadenia. (Aj takéto dieťa musíte zapísať do školy).

4. Zákonný zástupca dieťaťa, ktoré malo odložený začiatok plnenia povinnej školskej dochádzky o 1 školský rok, je povinný opäť zapísať dieťa do 1. ročníka ZŠ v nasledujúcom školskom roku.

5. Ak sa zákonní zástupcovia rozhodnú zapísať svoje dieťa na viac ako jednu základnú školu, je potrebné, aby po prijatí dieťaťa do základnej školy, v ktorej dieťa od 1. septembra 2023 začne plniť povinnú školskú dochádzku, túto skutočnosť bezodkladne oznámili ostatným riaditeľom základných škôl, do ktorých svoje dieťa zapísali vzhľadom na potreby základných škôl organizačne a personálne zabezpečiť nasledujúci školský rok.

6. Rodič môže pre budúceho školáka vybrať ktorúkoľvek základnú školu, to znamená aj takú, ktorá nie je v školskom obvode, v ktorom má dieťa trvalý pobyt.

7. Ak sa rozhodne pre školu v mieste svojho trvalého bydliska (príslušného školského obvodu), je táto škola povinná dieťa zapísať.

8. Na zápis musia prísť obidvaja rodičia s dieťaťom, prípadne doniesť čestné vyhlásenie od druhého rodiča, ak sa zápisu nemôže zúčastniť.

Na zápis je potrebné priniesť:

- občianske preukazy rodičov resp. zákonných zástupcov,

- kópiu rodného listu dieťaťa,

- v prípade zdravotne znevýhodneného dieťaťa aj doklad o jeho zdravotnom znevýhodnení.

Čas zápisu skrátite, ak vopred vypíšete online prihlášku, ktorú môžete vypĺňať v termíne od 20.3.2023 do 13.4.2023.

Prosíme vás, aby ste venovali zvýšenú pozornosť pri zápise rodného čísla a mien aj s diakritikou. V budúcnosti tým predídeme nepresnostiam v osobných údajoch.

Tešíme sa na stretnutie s vami

• Vážení rodičia,

blíži sa Deň učiteľov, ktorý oslavujeme 28.3. Deň učiteľov sa už veľmi nenosí. Niekedy nám žiaci nakreslili špeciálne pozdravy, ktorými nám pripomenuli, že je to deň kedy sa neučí a neskúša sa. Deti a rodičia sa však dobou menia. Vo všeobecnosti to naše povolanie už nie je vôbec atraktívne, stráca sa úcta k tomuto náročnému povolaniu.

Dovolili sme si vysloviť naše priane k tomuto sviatku. Najväčším darom pre nás učiteľov by bolo, keby sa našli odvážni rodičia, ktorí by si radi prišli vyskúšať odučiť jednu vyučovaciu hodinu (kto sa cíti na viac, môže aj viac 😊). Ročník a tému si samozrejme budete môcť vybrať sami, podľa toho k čomu inklinujete. Samozrejme, že naša práca nespočíva iba vo vzdelávaní počas vyučovania. Hľadáme aj hravé typy rodičov, ktorí by si vyskúšali prácu v školskom klube. Ak máte obavy, môžete sa dohodnúť napr. aj dvaja rodičia.

Veríme, že máme mnoho šikovných a kreatívnych rodič. V prípade záujmu kontaktujte priamo vyučujúceho vybraného predmetu alebo triedneho učiteľa, ktorý vám ochotne pomôže. Nechceme, aby ste túto aktivitu vnímali ako niečo negatívne. Ide nám o to, aby žiaci zažili niečo nové, zážitkové a aby sme sa v tento deň všetci trochu uvoľnili, zabavili a upevnili vzájomné vzťahy.

PaedDr. Slavka Turková

riaditeľka ZŠ

• Sponzorský dar

• Touto cestou by sme sa chceli poďakovať rodine Žateckých z Kalinkova, ktorá nám darovala športové potreby v hodnote 150 €, ktoré využijeme na hodinách telesnej a športovej výchovy.

Veľká vďaka,

ZŠ Kalinkovo

• Riaditeľské voľno 22.3.2023

• Vážení rodičia,

riaditeľka Základnej školy, Školská 194 v Kalinkove v súlade so zákonom 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) §150, ods. 5 a o zmene a doplnení niektorých zákonov, udeľuje žiakom 1.- 8.ročníka ZŠ Kalinkovo dňa 22.3.2023 (streda) riaditeľské voľno z organizačných dôvodov - konanie celoslovenského Testovania 9 - 2023.

Všetci žiaci 1.-8. ročníka budú na tento deň hromadne odhlásení zo stravy v školskej jedálni. Ďakujeme za pochopenie.