• Sťahovanie základnej školy

• Základná škola v Kalinkove rozširuje svoje kapacity a zároveň realizuje prestavbu už existujúcich priestorov v škole. Cieľom je zvýšiť kapacitu základnej školy a priestory obnoviť tak, aby sa vytvorilo estetické a moderné prostredne na skvalitnenie výchovno-vzdelávacieho procesu pre žiakov.

V areáli školy už prebiehajú stavebné práce. Práce v interiéri začnú začiatkom letných prázdnin. Sťahovanie školy zabezpečí obec Kalinkovo. Aby sme urýchlili prestavbu, chceme požiadať o pomoc pri sťahovaní aj rodičov. Touto cestou chceme poprosiť  rodičov o pomoc na plánovanej brigáde, ktorá sa uskutoční v dňoch 30.6 a 1.7.2022 od 9,00 hod. do 13,00 hod. Pre žiakov z prvého stupňa vieme dňa 30.6.2022 zabezpečiť dozor pre nápomocných rodičov, a to v čase od 9,00 do 13,00 hod. V prípade, že máte záujem pomôcť škole, poskytnite informáciu triednemu učiteľovi.

Uvítame, ak niekto z rodičov vlastní dodávku alebo nákladné auto a má snahu pomôcť pri tejto dobrovoľnej aktivite.V prípade záujmu o pomoc kontaktujte zástupcu základnej školy p. Sládeka.

Pomocníkov čaká občerstvenie :-).

Veríme, že z vynoveného prostredia budú mať radosť naši žiaci, ich rodičia a všetci zamestnanci základnej školy.

PaedDr. Slavka Turková

• Gratulujeme!

• Veľká gratulácia patrí naším prváčkam, ktoré sa dňa 16.6.2022 zúčastnili tanečno-choreografickej súťaže konanej v Maďarsku. Získali úžasné druhé miesto v  mini kategórii. Rovnako gratuluje ja Vanese Gavaľovej žiačke 6. ročníka za 2. miesto v Show - Kleopatra  a 3. miesto v Disko - Bad guy.

• Hurá von!

• Pobyt vonku a s ním spojené aktivity pomáhajú deťom pri učení. Takto to zvládli naši prváci na hodine matematiky a slovenského jazyka.

• Malkia Park

• Dňa 8.6.2022 navštívili deti v rámci ŠKD Malkia park v Orechovej Potôni. Ako sa deti dozvedeli, cieľom tejto ZOO je zachraňovať zvieratá, o ktoré sa ľudia nedostatočne alebo nevhodne starajú. Deti mali možnosť vidieť mačkovité šelmy, medvede, surikaty, lamu a mnoho ďalších cudzokrajných aj domácich zvierat. Všetky zvieratká mali dostatočne veľké výbehy, je o nich naozaj dobre postarané. Na konci prehliadky sme sa ešte občerstvili a pohrali sa na preliezačkách. Výlet sa nám veľmi páčil a určite sa do Malkia Parku ešte vrátime.

pani vychovávateľka - Awwadová Lajla

• Zážitková hodina prírodovedy v 3. ročníku

• Prečo učiť, či vyučovať len prostredníctvom klasickej učebnice? Prečo nevyužiť na vyučovacích hodinách prírodovedy ako názorné živé pomôcky zvieratá, ktoré si žiaci priniesli z domu?  Vyučovacia hodina sa tak pre žiakov stala zábavná a zároveň poučná, miestami aj trochu hlučná, samozrejme od radosti, že mohli tieto zvieratá skúmať v ich bezprostrednej blízkosti, vďaka čomu sa mohli detailne oboznámiť s ich vonkajšou stavbou tela, znakmi, jednotlivými časťami tela.

tr. učiteľka - Nikoleta Sideris

• Učíme sa navzájom

• V mesiaci jún žiaci druhého a ôsmeho ročníka realizujú rovesnícke vyučovanie, ktoré sme nazvali  ,,Ôsmaci druhákom a druháci ôsmakom". Každý ôsmak má na starosti dvoch žiakov a na hodinách s nimi rieši zadané úlohy. Na každej hodine pracujú s iným učiteľom. Ôsmaci si tak môžu vyskúšať aj tú druhú stranu a uznali, že to je dosť ťažké udržať pozornosť dieťaťa, vysvetliť mu niečo a byť trpezlivý. Ani druháci nezaháľali a prezentovali svoje vedomosti hlavne čo sa týka pravopisu :-).

pani učiteľky - Lívia Patrnčiaková, Ľudmila Solárová

• Beseda so včelárom

• Pri príležitosti Svetového dňa včiel sme si k nám do školy pozvali pána včelára. Žiakov  zasvätil do tajomného sveta včelieho spoločenstva, ich poslania v prírode či deľbe práce medzi sebou. Svoje rozprávanie obohatil o poznatky, ktoré žiaci nenájdu ani vo svojich učebniciach. Na ukážku si so sebou priniesol včelárske náradie a výrobky. Zaujímavá bola i tá časť, ktorá hovorila o produktoch včiel. Väčšina z nás sa domnievala, že je to med či vosk. Dnes už vieme, že je to i jed, peľ, propolis či včelia materská kašička. Beseda sa žiakom veľmi páčila a touto cestou ďakujeme pánovi včelárovi.

• MDD v našej škole

• Každoročne je na celom svete jeden deň venovaný deťom. Je to Medzinárodný deň detí. Ani my na našej škole sme na nich nezabudli a vymenili sme učebnice a perá za kopec športových aktivít, ktoré priniesli veľa radosti, smiechu a zážitkov.

Po športových aj umeleckých výkonoch nasledovala sladká odmena. Najväčším a najsladším prekvapením pre nás bola zmrzlina, ktorú ako sponzorský dar poskytla Zmrzlina u Marečka.