• Zbierka Belasý motýľ - darujte nádych a slobodný pohyb

• Od roku 2001 patrí druhý júnový piatok každoročne ľuďom s nervovosvalovými ochoreniami. V tento deň 9.6.2023 (piatok) môžete stretnúť našich žiakov v uliciach Kalinkova. Žiaci sa zapoja do dobročinnej zbierky. Verejnosť má možnosť prispieť ľubovoľnou sumou do prenosných pokladničiek. Každý darca bude obdarovaný odznakom Belasý motýľ. Finančnou sumou môžu prispieť aj žiaci školy.

Prečo práve motýľ? Motýľ vyjadruje túžbu ľudí s nervovosvalovými ochoreniami prekonať prekážky, symbolicky vzlietnuť a byť nezávislý v pohybe. Zároveň poukazuje na krehkosť ich životov v dôsledku choroby. Výnimočnosť zbierky Belasý motýľ spočíva v myšlienke spolupatričnosti ľudí s nervovosvalovými ochoreniami, ktorí sú zároveň jej organizátormi ale aj prijímateľmi pomoci.

Výnos zo zbierky Belasý motýľ je použitý na doplatky za pomôcky ako elektrické vozíky, mechanické vozíky a ich individuálne úpravy, príslušenstvo k vozíkom, antidekubitné sedačky a matrace, zdvíhacie zariadenia, opravy pomôcok, náhradné batérie do dýchacích prístrojov, alternatívne ovládanie počítača očami a ústami, odsávačky hlienov a iné špecifické pomôcky alebo na doplatky na bezbariérové úpravy domácností. Ďakujeme Vám za každý príspevok.

ZŠ Kalinkovo