• Informácie k prestupu žiaka

• Prestup žiaka z inej školy

• Základné  informácie pre zákonných zástupcov žiakov

Žiak základnej školy môže prestúpiť do inej základnej školy na základe písomnej žiadosti zákonného zástupcu a rozhodnutia riaditeľa školy, do ktorej sa žiak hlási.

Nová škola, do ktorej chce žiaka rodič alebo zákonný zástupca prehlásiť, musí mať voľné miesto v triede príslušného ročníka a riaditeľ tejto školy musí s prijatím tohto žiaka súhlasiť. Odmietnuť ho môže len vtedy, ak sú triedy príslušného ročníka plne obsadené.

Postup pri realizácii zmeny školy

1. Povinnosti zákonného zástupcu

Rodič alebo zákonný zástupca žiaka:

-        najprv dohodne zmenu školy s riaditeľom školy, do ktorej má byť žiak preradený

-        počas posledného týždňa dochádzky do pôvodnej školy, minimálne posledný deň pred odchodom zo školy splní všetky záväzky voči pôvodnej škole. V podmienkach ZŠ Kalinkovo sú to nasledovné povinnosti:

a)      prevzatie všetkých osobných vecí z úložných priestorov v triede alebo v šatni

b)      odovzdanie vypožičaných kníh a iných vecí

-         žiak prestupuje na inú školu s učebnicami a pracovnými zošitmi (ďalej PZ), ktoré si sám zakúpil prostredníctvom učiteľov predmetu

-         pracovné zošity a listy, ktoré ZŠ  Kalinkovo objednávala z vlastných rozpočtových zdrojov, odovzdá škole.

2.  Povinnosti školy, do ktorej bude žiak preradený

Riaditeľ novej školy:

-        Písomne informuje riaditeľa pôvodnej školy i jej zriaďovateľa o prijatí nového žiaka, t.j. odošle kópiu Rozhodnutia o prijatí žiaka do školy a vyžiada si potrebné doklady o žiakovi.

3. Povinnosti školy, ktorú žiak pôvodne navštevoval

-        Riaditeľ pôvodne školy ( z ktorej žiak prestupuje) je povinný:

-        do 5 pracovných od doručenia kópie rozhodnutia o prijatí zaslať riaditeľovi novej školy fotokópie vyžiadanej dokumentácie žiaka.