• Školský psychológ - Mgr. Nika Šablatúrová

E-mail: psycholog.kalinkovo@gmail.com

Kde ma nájdete: budova školy, 1. poschode, kancelária školského psychológa

Konzultačné hodiny:

• na základe dohody prostredníctvom emailovej správy

Školský psychológ je na škole pre žiakov,  rodičov a učiteľov. Náplňou práce školského psychológa je poskytovanie psychologického poradenstva, prevencie a intervencie pre deti a žiakov s osobitným zreteľom na proces východy a vzdelávania na základnej škole. Hlavným cieľom práce školského psychológa je poskytovať odborné psychologické služby žiakom, rodičom, pedagógom a ďalším pedagogickým zamestnancom. Školský psychológ poskytuje služby a rieši problémy či ťažkosti v učení, v správaní, zároveň spolupracuje pri narušených sociálnych vzťahoch v triede a psychohygienických otázkach školy a výchovno-vzdelávacieho procesu. Školský psychológ uskutočňuje v škole psychologické služby individuálne, skupinovo i hromadne, priamo v bezprostrednom styku so žiakom alebo sprostredkovane prostredníctvom pedagógov, výchovných poradcov, rodičov, vychovávateľov. Pri poskytovaní psychologických služieb žiakom, učiteľom, rodičom, výchovným poradcom, riaditeľovi, či iným pracovníkom, ktorí sa podieľajú na výchove a vzdelávaní, sa školský psychológ riadi etickým kódexom práce psychológa, ako aj etickým kódexom práce školského psychológa.

Milí rodičia,

ako školská psychologička som tu pre rodičov (a učiteľov) v prípade, že potrebujete podporu pri:

• problémoch v sociálnych vzťahoch žiakov v triede,
        • problémoch žiakov v správaní a učení,
        • riešení zmien v správaní (separácia, sebapoškodzovanie, šikanovanie, záškoláctvo, problémy so stravovaním a pod.) a prežívaní žiakov (smútok, zmeny nálad, strata zmyslu života, depresia, úzkosť, strachy, strata záujmov, tréma, hanba a pod.),
        • potrebe realizácie prednášok, workshopov, programov a besied na témy v oblasti výchovy a prevencie sociálno-patologických javov (šikana, kyberšikana, sexualita, výchova k partnerstvu a rodičovstvu, rozvoj osobnosti a medziľudských vzťahov),
        • vzniknutej akútnej kríze a realizácii krízovej intervencie v škole, či rodine (rozvod, úmrtie, choroba a pod.), alebo pri pomoci spracovať traumatickú udalosť,
        • práci s deťmi integrovanými v triedach s poruchami učenia a správania,
        • kooperácii školy a rodiny.

Milý žiak/žiačka,

ako školská psychologička som tu pre teba:

• ak máš ťažké obdobie a cítiš, že na to sám nestačíš,
        • ak si bez nálady a nič ťa neteší,
        • ak sa cítiš v poslednom období zmätený/á,
        • ak sa cítiš sám,
        • ak sa ti nedarí v škole alebo ti ide ťažko učenie,
        • ak sa necítiš v triede dobre,
        • ak potrebuješ zlepšiť vzťahy v triede, s učiteľmi, doma s rodičmi alebo súrodencami,
        • ak ti prekážajú pocity strachu, trémy pri odpovedaní či učení,
        • ak máš osobné alebo rodinné problémy,
        • ak ti niekto ubližuje,
        • ak máš otázky, o ktorých nemáš s kým hovoriť,
        • ak ťa trápi problém niekoho iného
        • ak máš akúkoľvek inú tému o ktorej by si sa chcel porozprávať.

Môžeš ma kontaktovať pomocou učiteľa alebo rodiča.

Môžeš za mnou prísť kedykoľvek cez prestávku, nájdeš ma na 1. poschodí na konci chodby. Treba dať vedieť učiteľovi, ktorý má práve dozor.

Prípadne sa spoločne dohodneme na stretnutí v takom čase, aby bolo toto stretnutie pre teba užitočné a príjemné.

Môžeš mi napísať na e-mail: psycholog.kalinkovo@gmail.com alebo mi nechaj odkaz v schránke dôvery, ktorá je umiestnená vedľa môjho kabinetu. Na odkaze mi nechaj na seba kontakt, aby som Ťa mohla vyhľadať.

Každý problém má svoje riešenie!

Pracovné miesto školského psychológa je vytvorené a financované z Národného projektu Pomáhajúce profesie v edukácií detí a žiakov II. Projekt je financovaný z operačného programu Ľudské zdroje, prostredníctvom  Európskeho  sociálneho fondu.