• Škola podporujúca zdravie

• Projekt "Škola podporujúca zdravie" je medzinárodný  projekt. Vo svete sa rozvíja na podnet Svetovej zdravotnej organizácie od roku 1986. Na Slovensku sa začal presadzovať ako Národný projekt škôl podporujúcich zdravie od roku 1992. Úzko súvisí s prijatím Národného programu podpory zdravia v SR.

Naša základná škola sa  tiež zapojila do projektu. Organizujeme rôzne akcie, podujatia, súťaže a výstavy, ktoré podporujú telesné a duševné zdravie detí a environmentálne myslenie. Mnohé z nich sa stali tradíciou pre záujem žiakov, pedagógov.

V rámci projektu je zdravie chápané ako súhrn telesných, duševných a spoločenských vplyvov vrátane vplyvu životného prostredia

Cieľom projektu:

je motivovať čo najviac žiakov, učiteľov a ostatných zamestnancov k ochrane svojho zdravia. Jednotlivec má možnosť robiť niečo pozitívne pre svoje zdravie.

Okruhy:

1.Národný program prevencie obezity

2.Duševné zdravie, humanizácia výchovného štýlu

3.Dentálna prevencia a hygiena - Zdravý úsmev

4.Výchova k manželstvu a rodičovstvu

5.Environmentálna výchova

Projekt "Škola podporujúca zdravie"