• Úspešný žiak, úspešná škola

Škola je zapojená od 1.9.2019 do 31.8.2022 do europrojektu "Úspešný žiak, úspešná škola" z Európskeho sociálneho fondu, operačný program Ľudské zdroje (kód výzvy: OPLZ-PO1/2018/DOP/1.1.1-02). Cieľom projektu je zvýšiť inkluzívnosť a rovnaký prístup ku kvalitnému vzdelávaniu a zlepšiť výsledky a kompetencie žiakov. Vytvorili sa nové pracovné pozície na škole: školský špeciálny pedagóg a asistent učiteľa.

Pomáhajúce profesie detí a žiakov II

Škola je zapojená od 18.9.2020 do 31.8.2022 do národného projektu "Pomáhajúce profesie detí a žiakov II". Projekt je financovaný z operačného projektu Ľudské zdroje, prostredníctvom Európskeho sociálneho fondu (kód výzvy: OPLZ-PO1/2020/NP/1.1.1-03). Cieľom projektu je podpora inkluzívneho vzdelávania s cieľom zabezpečiť rovnaký prístup ku kvalitnému vzdelávaniu a zlepšeniu výsledkov a kompetencií detí a žiakov. Vytvorili sme novú pracovnú pozíciu na škole: školský psychológ.

MOJA PRVÁ ŠKOLA - KOZMIX - trieda 21.storočia.

Obsah portálu KOZMIX kladie základy pre celoživotné učenie, získavanie funkčnej gramotnosti a poznávanie základných vzťahov a súvislostí, ktoré umožnia dieťaťu orientovať sa v okolitom svete. KOZMIX predstavuje zábavnú formu vzdelávania, ktoré je moderné a efektívne. Je aj vhodným doplnkom domáceho učenia a uspokojí aj najzvedavejších žiakov. Ak rodič chce, aby sa deti na počítači alebo tablete nielen hrali, ale aj učili, portál KOZMIX je tým pravým prostriedkom na domáce vzdelávanie. Okrem zmysluplného obsahu tu rodič nájde nástroje na kontrolu práce svojho dieťaťa doma a v škole. Na portáli je možné nájsť množstvo lekcií a materiálov, ktoré priamo korešpondujú so Štátnym vzdelávacím programom (ďalej len „ŠVP“), a množstvo materiálov, ktoré je možné použiť ako vhodnú nadstavbu nad rámec ŠVP.