• Vzor odvolania

• Postup v prípade neprijatia na štúdium pre nedostatok miesta

• Zákonný zástupca podáva odvolanie do 15 dní odo dňa oznámenia rozhodnutia.
            • Zákonný zástupca môže odvolanie vziať späť, kým sa o ňom nerozhodlo.
            • Ak zákonný zástupca vzal odvolanie späť, nemôže sa znova odvolať.
            • Stredná škola, špeciálna stredná škola, odborné učilište alebo praktická škola, ktorá napadnuté rozhodnutie o neprijatí vydala, môže o odvolaní rozhodnúť sama, ak odvolaniu v plnom rozsahu vyhovie (autoremedúra).
            • Ak stredná škola, špeciálna stredná škola, odborné učilište alebo praktická škola, ktorá napadnuté rozhodnutie vydala nerozhodne o odvolaní, predloží ho aj so spisovým materiálom odvolaciemu orgánu a upovedomí o tom zákonného zástupcu žiaka.
            • Odvolacím orgánom je správny orgán vyššieho stupňa nadriadený príslušnej strednej škole, ktorá napadnuté rozhodnutie vydala a tým je v štátnych stredných školách príslušný samosprávny kraj.
            • Pre štátne špeciálne stredné školy, odborné učilištia a praktické školy je odvolacím orgánom príslušný krajský školský úrad.
            • Ak sú pre to dôvody, samosprávny kraj alebo krajský školský úrad rozhodnutie zmení alebo zruší, inak odvolanie zamietne a rozhodnutie o neprijatí žiaka na štúdium potvrdí.
            • Proti rozhodnutiu samosprávneho kraja alebo krajského školského úradu o odvolaní sa nemožno ďalej odvolať.
            • Vzor : odvolanie-voci-rozhodnutiu-o-neprijati.doc