• Ukážka práce kynológov

• V pondelok 22.5.2023 mali žiaci 1. stupňa milú návštevu. Navštívili nás členovia občianskeho združenia dobrovoľných kynológov záchranárov SAR DA Slovakia. Združenie sa zaoberá výcvikom zíchranársky psov pre vahľadávanie stratených ľudí. Deťom predviedli ukážky výcviku psov, ktoré hľadajú stratené osoby. Bol to pekný a poučný deň. Ďakujeme za Vašu návštevu.

• Medzinárodný deň mlieka

• V utorok 16.5.2023 sa žiaci prvého stupňa dozvedeli o mlieku a mliečnych výrobkoch o čosi viac. Medzinárodný deň mlieka sa oslavuje vždy tretí májový utorok a to od roku 1957, pod záštitou Medzinárodnej mliekarskej federácie. Mlieko a mliečne výrobky patria medzi najdôležitejšie a nenahraditeľné zložky plnohodnotnej ľudskej stravy. Obsahujú veľa vitamínov, vzácne mliečne bielkoviny... Mlieko je akýmsi tekutým vápnikom v pohári. Výživnejšiu potravinu ako je mlieko by sme však len veľmi ťažko hľadali.

Dopoludnie sme trávili zábavne a zároveň náučne. Žiaci sa dozvedeli, čo obsahuje mlieko, aké výrobky sa vyrábajú z mlieka, aký je postupv výroby korbáčikov, pripravili si bryndzovú nátierku, vlatnoručne si vyrobili zakysaný jogurt,smotanovú tortu, absolvolali ochutnávku mliečnych výrobkov, vyrobili si papierovú kravičku...