• Chrípkové prázdniny

• OZNAM PRE ŽIAKOV A RODIČOV

Riaditeľka školy oznamuje rodičom a žiakom, že na základe odporúčania Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Senci a na základe rozhodnutia zriaďovateľa Obce Kalinkovo, je vyučovanie odo dňa 29. novembra (utorok) do 2. decembra 2022 (piatok) prerušené z dôvodu zvýšeného počtu žiakov s chrípkovým ochorením. Školská jedáleň a školský klub detí sú mimo prevádzky. Žiakov nie je potrebné individuálne odhlasovať z obedov.

Vyučovanie bude pokračovať v pondelok dňa 5.12.2022. Pri nástupe žiakov do školy je potrebné v systéme edupage odkliknúť Prehlásenie o bezpríznakovosti. V prípade, že dieťa bude naďalej vykazovať príznaky respiračného ochorenia, žiadame rodičov, aby dieťa neposielali do školy.

Ďakujeme za pochopenie

PaedDr. Slavka Turková

• Téma zrak v 1. triede

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Téma zrak v 1. triede.

Dnes sme sa v 1.ročníku zoznámili s Mimi. Je to slepé dievčatko, ktoré vníma svet pomocou sluchu, hmatu, občas pomocou čuchu a jazyka. A tak sme sa na prvouke, pri téme Zrak, zahrali na Mimi. Deti robili rôzne aktivity: - v triede sa zorientovali so zakrytými očami, sadli si na svoje miesto so zakrytými očami hádali, kto v triede prehovoril, vo dvojiciach skúšali postaviť stavbu z kociek (jeden staval, ale nič nevidel, druhý navigoval podľa zadania na tabuli, ale nemohol nič chytať) - podľa inštrukcií kreslili obrázok - skúšali prečítať malilinké písmenká – zvládli to pomocou lupy - prstami preskúmali krabičky od liekov, hľadali, čo je na nich zaujímavé.... a našli :o) Na záver novú skúsenosť zhodnotili deti takto: „Bála som sa ísť po triede, keď nič nevidím.“ „Vôbec som nevedel, čo kreslím.“ „ Čakala som, či aj mňa pohladkáte po chrbátiku a budú hádať, kto rozpráva.“ „Ťažké to bolo....nevedel som pochopiť ako mám položiť kocku.“