• Návraty poézie - štvrtáci

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Návraty poézie - štvrtáci.

Dnes naši žiaci zo 4.A reprezentovali školu na trinástom ročníku recitačnej súťaže „Návraty poézie o Cenu Andreja Sládkoviča“, ktorú organizuje vydavateľstvo STAR production. Oblastné kolo sa uskutočnilo v Pálffyho paláci na Zámockej ulici v Bratislave. Odborným garantom súťaže bol herec, recitátor a moderátor Štefan Bučko. Predsedom poroty bol riaditeľ divadla Andreja Bagara v Nitre, pán Jaroslav Dóczy. Členkou poroty bola aj herečka Michaela Čobejová. Hlavnou myšlienkou recitačnej súťaže je podporovať poznanie literárnych hodnôt, vlastných nielen pre históriu Bratislavy, ale tiež pre históriu celého Slovenska. Ďakujeme Natálke Debnárovej, Markusovi Jelínkovi a Jankovi Dubníčkovi za krásny prednes!

• MORENA, MORENA, KDE SI PREBÝVALA .... ?

• Do fotogalérie bol pridaný nový album MORENA, MORENA, KDE SI PREBÝVALA .... ?.

Poďme deti, poďme spolu, vyženieme zimu z domu. Zavoláme: "Milá JAR! Rýchlo sa už nachystaj !" Štvrtok 21.3. trávili žiaci 1.stupňa vítaním jari. Za sprievodu krátkej riekanky sme prešli dedinou. Na čele našej skupinky štvrtáci niesli Morenu, ktorej skončila doba vládnutia. Pri oživovaní prastarých zvykov nám počasie prialo a užili sme si príjemné slnečné dopoludnie. Ďakujeme p. uč. Juckovej za postavenie Moreny z úplne prírodných materiálov.

• Darujte nám 2% dane

• Vážení rodičia,

pomôžte nám skvalitniť výchovno-vzdelávací proces na škole darovaním 2% z dane! Zákon Vám umožňuje darovať 2 % zo svojich daní z príjmov neziskovej organizácii, ako je aj naše Rodičovské združenie. Tento dar Vás nič nestojí, pretože daň by ste inak odviedli štátu. Vaše 2 % pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít v prospech vašich detí. Využite možnosť rozhodnúť o vašich 2%!

Finančné prostriedky budú použité na:

• skvalitnenie výchovno-vzdelávacieho procesu na škole
            • skvalitnenie vybavenia školy

Ak sa rozhodnete darovať nám 2% zo svojich daní z príjmu tu nájdete predvyplnené tlačivo:

vyhlasenie_dve_percenta_2024_ZRPS_Kalinkovo_(1).pdf

Ďakujeme vám!

• Riaditeľské voľno

• Riaditeľka ZŠ v Kalinkove oznamuje, že v súlade s § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov udeľuje riaditeľské voľno žiakom základnej školy dňa 20.3.2024 (streda) z dôvodu realizácie Testovania T9. Riaditeľské voľno sa netýka žiakov deviateho ročníka.

Z uvedeného dôvodu nie je možné zabezpečiť prevádzku školského klubu detí ani výdaj stravy pre žiakov základnej školy.

riaditeľka ZŠ

• Prerušenie vyučovania od 29.1.-31.1.2024

• ​​​​​​Riaditeľka základnej školy v Kalinkove oznamuje, že z dôvodu vysokej chorobnosti žiakov prvého stupňa základnej školy bude vyučovanie na 1. stupni prerušené od 29.1.2024 (pondelok) do 31.1.2024 (streda vrátane). Vyučovanie prerušujeme na základe odporúčania Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Bratislave a so súhlasom zriaďovateľa. Nástup žiakov do školy je 1.2.2024 (štvrtok). Žiaci prvého stupňa budú hromadne odhlásení zo stravovania v ŠJ. V prevádzke nebude ani ŠKD.

Tento oznam sa netýka žiakov 2. stupňa. Tí naďalej chodia do školy.

Ďakujem za pochopenie a chorým želáme skoré uzdravenie.                                    PaedDr. Slavka Turková

• Štastné a veselé....

• Milí rodičia a žiaci,

za celý kolektív Základnej školy v Kalinkove vám prajem krásne a pokojné Vianoce.

• Prerušenie vyučovania

• ​​​​​​Riaditeľka základnej školy v Kalinkove oznamuje, že z dôvodu vysokej chorobnosti žiakov školy bude vyučovanie prerušené od 20.12.2023 (streda) do 22.12.2023 (piatok). V prevádzke nebude ani ŠKD ani jedáleň. Vyučovanie prerušujeme na základe odporúčania Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Bratislave a so súhlasom zriaďovateľa.

​​​​​​​Nástup do školy je po ukončení prázdnin a to 8.1.2024. Ďakujeme za pochopenie.