Úspešný žiak, úspešná škola

Celkové náklady na projekt: 86 616,00 EUR

Výška poskytnutého NFP: 82 285,20 EUR

Ciele projektu:

Hlavným cieľom projektu je: Zvýšiť kvalitu a inkluzívnosť vzdelávania s cieľom zlepšiť učebné výsledky a vytvoriť rovnaké príležitosti pre znevýhodnených žiakov. To sa dosiahne vytvorením nových pracovných pozícií na škole, ktoré sa budú venovať znevýhodneným žiakom a ich potrebám. Na to nadväzujú špecifické ciele:

1. Zabezpečenie rovnosti príležitostí pre znevýhodnených žiakov v aspekte vyrovnávania sa so žiakmi bez špecifických potrieb.
        2. Zlepšenie školskej úspešnosti žiakov ZŠ zabezpečením väčšieho individuálneho prístupu k znevýhodneným žiakom vrátane tých s ŠVVP samostatnými zamestnancami na to určenými.
        3. Zabezpečenie prepojenia a odovzdávania poznatkov medzi špeciálnym pedagógom a súčasnými aj budúcimi zamestnancami ohľadom inkluzívneho vzdelávania.

Aktivity projektu:

Projekt bude realizovaný dvomi hlavnými aktivitami:

1. Vyrovnávanie znevýhodnenia žiakov ZŠ a zabezpečenie rovnosti príležitostí vo výchovno-vzdelávacom procese
        2. Zlepšenie školskej úspešnosti žiakov vrátane žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami.

Tento projekt je spolufinancovaný z prostriedkov Európskeho sociálneho fondu.

www.esf.gov.sk

www.minedu.sk