• ZŠ Kalinkovo sa nachádza na Školskej ulici v centre obce Kalinkovo, s dobrým pripojením, priamo na  hlavnú cestu. Budova školy je umiestnená vo veľkom školskom areáli, s množstvom zelene a multifunkčným ihriskom.

Stravovanie zabezpečuje školská kuchyňa, ktorá je spolu s jedálňou umiestnená  v DK Kalinkovo.

V školskom roku 2021/2022 navštevuje 104 žiakov. Škola poskytuje primárne a nižšie sekundárne vzdelanie žiakom 1. až 8. ročníka v slovenskom jazyku.

Vedenie školy sa  snaží o neustále zlepšovanie sa po stránke profesijnej a rovnako i materiálnej aj prostredníctvom zapájania sa do európskych a celoslovenských projektov. Škola takýmto spôsobom získala interaktívne tabule s dataprojektormi pre každý ročník a aktuálne i modernú učebňu informatiky vybavenú počítačmi a centrálnym monitorom.

V príjemnom počasí využíva i outodoorové učebne, altánok a paletovú učebňu, s ktorej dobudovaním nám pomohli rodičia.